09Czwartek, 9 maja 2024Grzegorz, Katarzyna, Karolina
niedziela, 19 marca 2023

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek, wtorek i środa nauka dla uczniów młodszych o godz. 16.00 i starszych o godz. 17.00. Dla młodzieży nauki rekolekcyjne po Mszy o 18.00. Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.

poniedziałek, 13 marca 2023

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00. Tym, którzy nie mogą przyjść na Gorzkie Żale polecamy wysłuchanie kolejnych tegorocznych kazań pasyjnych na naszej stronie internetowej.

niedziela, 5 marca 2023

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16:30, dorosłych o godz. 17:15 oraz o godz. 19:00. Na godz. 19:00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

niedziela, 26 lutego 2023

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16:30, dorosłych o godz. 17:15 oraz o godz. 19:00. Na godz. 19:00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich pracujących.

niedziela, 19 lutego 2023

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św. Kancelaria parafialna w obu tych dniach będzie nieczynna.

niedziela, 5 lutego 2023

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. męczenników Pawła Miki i jego towarzyszy, w piątek – św. Scholastyki,

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

niedziela, 29 stycznia 2023

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jana Bosco, we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Przed wieczorną Mszą św. zapraszamy do wspólnego kolędowania z naszym zespołem muzycznym Boski Sqad. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

środa, 25 stycznia 2023

Dziś w całym Kościele Katolickim rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Franciszka Salezego, we środę – święto Nawrócenia św. Pawła, we czwartek – świętych Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

niedziela, 15 stycznia 2023

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Antoniego, opata, we czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa w sobotę – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

poniedziałek, 9 stycznia 2023

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej.

sobota, 7 stycznia 2023

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023, część 3

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Poniżej publikujemy plan odwiedzin kolędowych na kolejny tydzień stycznia 2023 r.

niedziela, 1 stycznia 2023

Ogłoszenia - Nowy Rok 2023

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Po każdej Mszy będzie można zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło, by w domach przedłużyć radość Objawienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej.

sobota, 31 grudnia 2022

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023, część 2

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Poniżej publikujemy plan odwiedzin kolędowych na pierwszy tydzień stycznia 2023 r.

niedziela, 25 grudnia 2022

Ogłoszenia - Boże Narodzenie

W liturgii w tym tygodniu: jutro drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. We wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we środę świętych Młodzianków, a przyszła Niedziela to uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Tego dnia powitamy Nowy Rok 2023. W sobotę wieczorem o godz. 17.00 uroczyste nieszpory na zakończenie starego roku. Podziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro z Jego ręki otrzymane i przeprosimy za wszelkie zło z naszej strony. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

niedziela, 25 grudnia 2022

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023

Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywa się w zmienionej formie - Kapłani odwiedzą tylko te rodziny, które wyraziły takie życzenie.