12:15; 18:00
::: Dziś czwartek, 24 kwietnia 2014 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego .

Godziny otwarcia kancelarii:

Poniedziałki: 16.00 - 17.30
Wtorki: 16.00 - 17.30
Środy: 8.00 - 9.30
Czwartki: 8.00 - 9.30
Piątki:  nieczynna
Soboty: 8.00 - 9.00

W piątki, niedziele i święta kościelne i państwowe kancelaria jest NIECZYNNA

Załatwianie spraw:

Chrzest

Sakrament chrztu sprawowany jest w naszej parafii w 3 niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 12.15. ( w wakacje na Mszy św. o g. 11.00.). Aby ochrzcić dziecko należy przedstawić:

• Akt urodzenia dziecka z USC.
  • Dokładne dane rodziców dziecka tj. adres zamieszkania, imię i nazwisko ojca i matki (nazwisko panieńskie matki), datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce zawarcia związku małżeńskiego.
  • Imię i nazwisko rodziców chrzestnych oraz dokładny adres zamieszkania. Rodzice chrzestni mieszkający poza nasza parafią dostarczają z parafii swego zamieszkania zaświadczenie stwierdzające, że są praktykującymi katolikami i mogą pełnić tę funkcję.

Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestniczenia w katechezie przedchrzcielnej, która odbywa się zawsze w piątek poprzedzający niedzielę chrztu po wieczornej Mszy św. w kościele. (ok. 18.30.)

Sakrament małżeństwa

Sugerujemy, aby na samym początku zarezerwować w kancelarii termin planowanego ślubu nawet 6 miesięcy wcześniej, gdyż w niektórych okresach roku mogą wystąpić problemy z ustaleniem dogodnego dnia i godziny ze względu na dużą ilość par.

Następnie Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Na to spotkanie należy przynieść:

• Dowód osobisty.
  • Metrykę chrztu nie starszą niż 6 miesięcy (jeżeli chrzest miał miejsce poza naszą parafią).
  • Metrykę bierzmowania (jeżeli nie ma o nim adnotacji na metryce chrztu).
  • Świadectwo ukończenia nauki religii.
  • W przypadku osób owdowiałych - wyciąg z księgi zmarłych, wydany przez parafię, w której odbył się pogrzeb.

W późniejszym terminie:

• Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (Jeśli już został ukończony, można przynieść świadectwo na pierwsze spotkanie). W naszym dekanacie odbywa się on przez 4 kolejne niedziele miesiąca o godz. 14. 30 w Domu Parafialnym). Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.  Najbliższy kurs rozpoczyna się w pierwszą niedzielę lutego.
  • Dokumenty z USC, do zawarcia małżeństwa konkordatowego (są ważne tylko 3 miesiące).

Pogrzeb

W przypadku pogrzebu należy dostarczyć:

• Akt zgonu z USC.
  • Kartę zgonu (jeśli zmarły będzie chowany na cmentarzu parafialnym).
  • Pisemną zgodę na pogrzeb od ks. proboszcza parafii zamieszkania (jeśli osoba zmarła mieszkała poza naszą parafią).

Jeśli zmarły ma być chowany na cmentarzu parafialnym, należy także przynieść potwierdzenie prawa do miejsca na tym cmentarzu, lub wydzierżawić nowe miejsce. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Formularz kontaktowy

Możliwy jest również kontakt z nami porzez stronę www, wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Imię i nazwisko:
Adres email: