12:15; 18:00
::: Dziś niedziela, 21 grudnia 2014 r, imieniny: Honoraty, Seweryny, Tomasza .
powiększ

2011-10-22

W piątek - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w rocznicę poświęcenia kościoła – po Mszy świętej o godz. 11:00 odśpiewamy uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

W przyszły wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną połączoną z modlitwą wypominkową za zmarłych. Po zakończeniu procesji o 15.00 Msza święta w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

W przyszłą środę, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym przejdziemy na cmentarz komunalny, by w kaplicy odprawić Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. W zakrystii można jeszcze zamawiać intencje do Mszy zbiorowych w oba czekające nas święte dni.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe.

Prosimy wszystkich uczestniczących w nabożeństwach i nawiedzających cmentarz o zachowanie nastroju modlitewnego, skupienie i szacunek dla zmarłych oraz o zachowanie ładu i porządku. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą i wyrazem naszego szacunku dla zmarłych jest modlitwa oraz ofiarowana za nich Komunia i Msza święta.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych i niedzielę poprzedzającą Święto, członkowie Zespołu Misterium oraz Rady Parafialnej a także uczniowie trzebińskiego Ekonomika i Gimnazjum prowadzić będą na naszym cmentarzu kwestę, podobnie jak to jest na innych większych cmentarzach w Polsce. Przez trzy ubiegłe lata na takiej kweście zebraliśmy środki na remont wejścia głównego na nasz cmentarz. Za te pieniądze położono tam nowy bruk i zamontowano nowe bramy. Celem tegorocznej kwesty będzie wyremontowanie na cele zaplecza biurowo-administracyjnego starego domku obok bramy głównej. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego dzieła. Osoby kwestujące będą miały plakietki i pisma z parafii, potwierdzające ich wiarygodność.

Na tegoroczne wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii, a od soboty także na cmentarzu. Przy wyjściach z kościoła prosimy zabrać specjalne kartki i na nich wypisać dusze zmarłych, po czym oddać, składając ofiary wypominkowe.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 do końca października. Przez cały listopad, poczynając od Dnia Zadusznego będziemy kontynuować modlitwę różańcową, modląc się za zmarłych wypominkami jednorazowymi codziennie również o godz. 17.30.

Spotkanie uczestników niedawnej pielgrzymki do Fatimy odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 października. O godz. 18.00 Msza św. w intencji pielgrzymów a po niej spotkanie w parafialnej kawiarence.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Bartosika oraz śp. Grażynę Pomper. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.