19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
niedziela, 4 czerwca 2023 Liczba wyświetleń: 609

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

W liturgii w tym tygodniu: We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 uroczysta suma po której rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.
Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Przypominamy:
Ołtarz I przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych. Ołtarz II na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych. Ołtarz III na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli. Ołtarz IV na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych.
Zapraszamy do udziału dzieci Pierwszokomunijne a także dzieci do kwiatków i dzwonków. Próba dla tych dzieci we wtorek po wieczornej Mszy św.
Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.
Po Bożym Ciele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy procesję wokół kościoła w ramach oktawy tego święta.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic po Mszy o 9.30. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym oraz członkom Kręgu Biblijnego za ofiarowanie do parafii nowego ornatu. Szczegóły w dzisiejszym biuletynie.

W najbliższą środę odbędzie się w naszej parafii uroczyste poświęcenie sztandaru Zakładu Karnego w Trzebini. Poświęcenia dokona ks. bp Robert Chrząszcz. Msza św. o godz. 11.00 po czym dalszy ciąg uroczystości na trzebińskim rynku.

W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. W nim ciekawy wywiad z byłym osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. Ukazał się też kolejny numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po wieczornej Mszy św., natomiast spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.

Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w nasze wspólnocie śp. Zofię Oleksiewicz, Barbarę Gierlach, Czesława Słowińskiego i Bronisława Popielę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.