13Poniedziałek, 13 maja 2024Gloria, Robert, Serwacy
niedziela, 28 kwietnia 2024 Liczba wyświetleń: 392

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu jutro wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, we czwartek św. Atanazego bpa i doktora Kościoła w sobotę św. Floriana, męczennika. We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu śpiew litanii loretańskiej. W środę również wspomnienie św. Józefa Robotnika, odpust w Młoszowej. Kancelaria we środę będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W piątek przypada Święto Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00 po czym o 18.00 Msza św. i możliwość przyjęcia Komunii św. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

W sobotę wizyta z posługą sakramentalną u chorych od godz. 9.00. Osoby starsze lub chore prosimy zgłaszać w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, misjonarki zamordowanej Boliwii a także ciekawy wywiad z kard. Battistą Re, o świętym Janie Pawle II. Jest też jeszcze do nabycia kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

Pod chórem można nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” poświęcony osobie Matki Bożej (12 zł).

Spotkanie Róż Różańcowych, z powodu Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się wyjątkowo w pierwszą niedzielę maja, czyli za tydzień, po Mszy św. o godz. 9:30.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Maria Wójcik i Zbigniew Szklarczyk. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.